MİLLİ BOKSÖRLERİMİZ ÇİNE KARŞI MÜCADELE EDECEK Profesyonel Boks HaberleriKategori: »

Dünya Boks Liginde Milli Boksörlerimiz Çin Takımıyla Karşılaşacak

Türkiye Conquerors 1453 adı altında kurulan ve WSB liginde mücadele eden milli takımımız, Cumartesi akşamı İstanbul Bağcılar Olimpik Spor salonunda, Çin’in ‘China Dragons’ takımına karşı ringe çıktı.

Dünya Boks Birliği’nin(AIBA) düzenlediği dünya boks serisi (WSB) maçı için Çn Milli Takımı İstanbul’a geldi. Uzak doğulu rakiplerine karşı 5 sıklette eldiven giyen boksörlerimiz, alınlarının akıyla çıkmayı bildiler.

Deplasmanlı olarak düzenlenen dünya boks serisi maçlarında grubumuzda Çin, Ukrayna ve Küba yer alıyor. Üçü İstanbul, üçü de deplasman olmak üzere 6 maç yapacak olan milli takımımız, şampiyon olması halinde hem para ödülü hem de Rio Olimpiyatları için nisan ayında Bulgaristan’da oynanacak kota müsabakalarına iştirak hakkı elde edecek.

Seyfullah Dumlupınar, Mehmet Değermenci ve Enver Yılmaz’ın antrenörlüğünde hazırlanan milli takımımız; 49 kiloda Hamza Kartal, 56 kiloda Hakan Çiğdem, 64 kiloda Yakup Şener, 75 kiloda Evren Tibukoğlu ve 91 kiloda Seyda Keser ile temsil edildi.

TRT Spor’dan canlı yayınlanan müsabakalarda, çok hızlı başlayan Çin takımı, ilk 2 maçı alarak 2-0 öne geçti.

Taraftarında desteğini arkasına alan 64 kilo Yakup Şener, mükemmel bir maç çıkararak durumu 2-1 yaptı. Ardından Evren Tibukoğlu, 5 raunt süren müsabakasını 3-0 gibi net bir skorla alarak durumu 2-2 ye getirmesini bildi.

Gecenin son maçı olan 91 kilo müsabakasında da, rakibine 2. Raunt da havlu attıran Seyda Keser, Türkiye Conquerors 1453 takımına 3-2 lik galibiyeti getirdi.

Maç sonrası konuşma yapan Türkiye boks federasyonu başkanı Eyüp Gözgeç, “Galibiyetten dolayı çok mutlu olduk. Öncelikli hedefimiz daha fazla kota alarak Rio’da ülkemizi temsil etmek ve oradan da madalyalarla dönmek” olduğunu belirterek, önümüzdeki maç olan 30 Ocak Küba maçına da tüm halkımızı davet etti.

© 2019 | Kadıköy Boks Spor Kulübü akarenet mobil uygulama