Milli Boksörden Boks'un Tarifi Profesyonel Boks HaberleriKategori: »

Thailand'da düzenlenecek olan büyük bir turnuvaya hazırlanan milli boksör Sinan Ulutürk, "Boks sporunda ya savaşacaksın ya da yenilme duygusunun ne kadar kötü olduğunu bile bile yenilmeyi göze alacaksın" dedi.

Thailand'da düzenlenecek olan büyük bir turnuvaya hazırlanan milli boksör Sinan Ulutürk, boks ve diğer sporlar arasındaki farkı anlattı. Boks sporun inceliklerini anlatan milli boksör, "Antrenman yapmadığın günler huzursuzsan daha çok tedirginlik artar. Antrenman yapmadığında her gün daha çok kork rakibinden. Çünkü sen eğlenirken, o çalışıyordur muhtemelen. Dövüş sporu başka sporlara benzemez. Yorulduğunda kimseye pas atamazsın dinlenmek için. Zora düştüğünde topu taca da atamazsın. Ringde tek başınasın. ya savaşacaksın, ya da yenilme duygusunun ne kadar kötü olduğunu bile bile yenilmeyi göze alacaksın. Biz boksörler niye mi bu kadar çok çalışıyoruz, söyleyeyim. Korkularımız yüzünden" dedi.

"DESTEK VERİLİRSE DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATARIM"

Almanya ve Hollanda'da maçlara çıkacağını belirten milli boksör Ulutürk, "Hazırlıklarımı Thailand'da yapacağım. Kickboks K1'de uluslararası şampiyonu oldum. Boksta birçok derecem var. Olimpiyat elemelerinde finale kadar yükseldim 91 kiloda. Bundan sonraki hedefim ise profesyonel olarak ülkeme uluslararası madalyalar getirmektir. Dünya devlerini yenerek adımı dünyanın zirvesine yazdırmak ideallerim arasında yer almaktadır. Şayet destek verilirse daha büyük başarılara imza atabilirim" diye konuştu

© 2019 | Kadıköy Boks Spor Kulübü akarenet mobil uygulama