Ünlülerin Boks Merağı Profesyonel Boks HaberleriKategori: »

 
 

ÜNLÜLERİN BOKS MERAKI

 

İSTANBULLS DÜNYA BOKS LİGİ’NDEKİ İKİNCİ MAÇINDA İTALYAN EKİBİ KARŞISINDA 3 PUAN KAZANDI

Saran Medya ve proje ortağı NTV Spor ile kurulan olimpik boks takımı İstanbulls, Dünya Boks Ligi Avrupa Konferansı ikinci maçında, İstanbul'da konuk ettiği Dolce & GabanaMilano Thunder'ı beş karşılaşma sonucunda 3-2 yenerek 3 puan kazandı.

 

Ahmet Cömert Spor Salonu'nu prokol tribününde; Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Spor A. Ş. Genel Müdürü Alparslan Baki Ertekin, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç yerlerini alırken Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran da maçları ilgiyle izledi.

Ayrıca ünlü oyuncu Cemal Hünal ve nişanlısı Lale Cangal, Seray Sever, Ebru Destan, Kendy, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Atilla Kıyat ve spor yorumcusu Selim Soydan da maçları izleyen isimler arasındaydı.

Ünlü rap şarkıcısı Ceza da 2. maçtan sonra ringe çıkarak İstanbulls için  yaptığı "Akıl-Bilek-Yürek" adlı şarkıyı söyledi. Gece, İstanbulls Girls'ün dans şovları, ışık şovları ve raund kızlarıyla da renklendi. İstanbulls 10 Aralık’ta yine İstanbul’da Ahmet Cömert Spor Salonu'nda Paris United ile karşılaşacak.

 

Türkiye bu maçla Moskova’da kazandığı 1 puanla birlikte toplam puanını 4’e yükseltti.

AIBA - Uluslararası Amatör Boks Birliği tarafından Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin destekleri ile Olimpik boksun kalitesini korumak amacıyla kurulan Dünya Boks Ligi (World Series Of Boxing-WSB) heyecanı 2. haftasında İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu'nda devam etti.

İstanbullu sporseverler tarafından büyük ilgi gören müsabakalarda Türkiye adına ringe ilk olarak 54 kiloda Mehmet Topçakan çıktı. Topçakan çekişmeli geçen karşılaşma sonrasında rakibi Ukraynalı boksör Vitaliy Volkov'u 3-0 yenerek İstanbulls'u 1-0 öne geçirdi.

İstanbulls’un 61 kilodaki Beninli boksörü Shafiq Chitou, rakibi Vazgen Safaryants'a üstünlük sağlayamayınca durum 1-1 oldu. Ringe 3'üncü olarak çıkan 73 kilodaki temsilcimiz Onur Şipal, İtalyan rakibi Luca Podda karşısında net bir galibiyet aldı.

Üstünlük kurduğu her raunt sonrasında seyirciyi bakışlarıyla heyecanlandıran Şipal, büyük alkış alarak rakibini 3-0 mağlup etti. Böylece durum 2-1’e geldi. 4'üncü karşılaşmada 85 kiloda ringe çıkan Önder Özgül rakibiyle başa baş bir mücadele ortaya koydu. 5 raunt sonunda Milano ekibinin temsilcisi Bosko Draskovic, Özgül’e 1-2 üstünlük kurarak, genel skoru 2-2’ye getirdi. 

Gecenin 91+ kilodaki beşinci ve son karşılaşması ise büyük bir heyecana sahne oldu. İstanbulls’un Faslı boksörü Mohammed Arjaoui’nun, rakibi Damir Beljo ile yaptığı maçı tüm salon ayakta izledi. Mohammed Arjaoui, seyircinin de büyük desteğiyle rakibini 3-0 yendi.

Yapılan beş maç sonucunda İstanbulls 3 paun kazanırken Milano Thunder 1 puanla evine döndü.

 

© 2019 | Kadıköy Boks Spor Kulübü akarenet mobil uygulama