200 bin TL'ye boks maçı bileti Profesyonel Boks HaberleriKategori: »

İlan edildiği günden itibaren yüzyılın maçı olarak nitelendirilen Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao karşılaşması için geri sayım sürüyor. Tarihi maçı en önde izlemenin faturası ise 200 bin TL.

Asrın karşılaşması için 280 milyon dolarlık bir rakam söz konusu. 47 maçta 47 galibiyeti bulunan Amerikalı Floyd Mayweather sahip olduğu WBC Yarı Orta Sıklet Kemerini ortaya koyuyor. Rakibi Filipinli Pacman ise WBO Yarı Orta Sıklet Unvanı ile ringe çıkacak. WBA Federasyonu Yarı Orta Sıklet dünya şampiyonluğunun da eklendiği karşılaşmada kazanan boksör tüm bu unvanların tek sahibi olarak ringden ayrılacak.
Ayrıca bu dev maç için özel olarak tasarlanan el yapımı elmas kemer de maçın galibinin olacak.
En önden izlemek 202 bin TL
Tarihi maçı en önde izlemenin faturası ise 75 bin dolar. Şimdiden karaborsaya düşen biletler çıktığı an tükendi.
Floyd 38, Pacman lakaplı rakibi ise 36 yaşında. Filipinli Pacquiao'nun 64 maçta 57 galibiyeti bulunuyor. 5 kez de mağlup oldu. Floyd'un ise 47 maçta 47 galibiyeti bulunuyor.
Mücadele Floyd'un vazgeçemediği MGM Grand Garden Arena'da yapılacak. Las Vegas'taki resital 191 ülkeden yayınlanacak. Maçı ABD'de televizyondan izlemenin faturası ise 99 USD. Öde izle sistemi ile izlenecek maçın Amerika tarihinde rekora imza atması bekleniyor. 40 milyon aboneli digital platformda 4.3 milyon kişinin maçı para vererek izleyeceği düşünülüyor.
Türkiye'de ücretsiz yayınlanacak
Tarihi mücadelenin Türkiye'de yayın hakları ihalesini Bilgehan Demir ve Kanaltürk ortaklığı kazandı. Dövüş sporları yapımcısı Bilgehan Demir, ihaleye giren 3 Türk firması arasından sıyrılarak yüzde 35 daha fazla ücret ödeyerek Türkiye'deki hakların sahibi oldu. Alınan bilgilere göre teklif verenler arasında Saran Holding ve ismini açıklamak istemeyen digital bir platform da var. Artırmalı ihale Top Rank ve Mayweather Promotion ortaklığınca gerçekleştirildi. Yayın hakları 9 gün süren pazarlıkların ardından Bilgehan Demir'e ait MBD Prodüksiyon Limited Şirketi'nde kaldı. İmzalar bu sabah saatlerinde atıldı.

Demir: Spor heyecanı futboldan ibaret değil
Demir, ihaleyi kazandıktan sonra haftalık yayınlarını yapan Kanaltürk ile anlaşma gerçekleştirdiklerini belirterek, "Türkiye'de yayın haklarını 1 yıllığına Kanaltürk'e devrettik, çok mutluyuz. Ocak ayı başında da uzun süreli ve opsiyonu bizde olmak üzere HBO Boxing ile de sözleşme imzalamıştık. Hafta içinde de dış ilişkiler sorumlumuz Koray Şarkaya'nın girişimleriyle Klitschkolar'ın şirketi K2 ile de imzalar attık. Floyd vs Pacman yayın hakkı usta işi bir olay oldu. Mutluyuz. Spor futboldan ibaret değil, bunu en iyi idrak eden Kanaltürk yönetimi" dedi.
Demir'in yaptığı açılamaya göre; Kanaltürk sadece Türkiye alanında yayın yapacak ve maç saatinde internet yayını gerçekleştiremeyecek. Uyduda da şifre uygulaması yapılacak.
Uzun: Boksta uzun vadeli düşünüyoruz
Kanaltürk Genel Müdürü Murat Uzun ise, bokta uzun vadeli düşündüklerini ifade ederek, "Haftalık yayınlar yaptığımız boksta, rakamlara bakarak almasaydık olmazdı. Yayıncılığın gereğini yaptık" diye konuştu.
3 Mayıs'ta cumartesiyi pazara bağlayan gecenin sabahında Türkiye saatiyle 04.00'te başlayacak boks şöleninin yaklaşık 3 saat sürmesi bekleniyor.

© 2019 | Kadıköy Boks Spor Kulübü akarenet mobil uygulama